Szkoła Partnerska w Grecji
Dodane przez Lilka dnia 05-01-2014 13:04:20
Projekt partnerski w Gimnazjum nr 11 im. Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej

Tytuł: Sławne osoby z mojego miasta i okolic.

Nauczyciele odpowiedzialni za projekt: Jolanta Kopanicka, Częstochowa, Polska i Aggeliki Savvani, Patra, Grecja

Czas realizacji projektu: 7 miesięcy

Język: angielski

Wiek: 14 lat

Liczba uczniów: 10 (uczniowie klasy 2a)

Komunikatory: Skype, Facebook, Twinspace

Opis: Współpraca uczniów polskiej szkoły z innymi uczniami szkoły europejskiej przebiega w języku angielskim. Spotkania z nauczycielem odbywają się 1 raz w tygodniu. Pierwsza część projektu oparta jest na wzajemnym poznaniu się uczniów. Uczniowie piszą listy, w których opisują siebie, swoje zainteresowania, rodzinę, wygląd itp.
Kolejna część projektu jest związana z miastem i okolicami uczniów. Przedstawiają oni kolejno 3 sławne osoby ze swojego miasta: muzyka, poetę oraz aktora. Uczniowie prezentują również różne zabytki miasta, miejsca, do których można udać się na długi spacer oraz trzy najbliższe miasta. Uczestnicy projektu wykonują też zadania, które systematycznie wzbogacają ich słownictwo i gramatykę języka angielskiego.
Głównym zadaniem projektu jest pogłębienie kompetencji językowych uczniów oraz podnoszenie sprawności korzystania przez nich z technologii informacyjnej. Uczniowie poszerzają też swoją wiedzę geograficzną, historyczną i kulturową krajów biorących udział w projekcie.
Uczniowie biorą czynny udział w rozmowach z rówieśnikami z Grecji. Co tydzień w piątek spotykają się na czacie, aby porozmawiać w języku angielskim oraz dowiedzieć się o kulturze, codziennym życiu i tradycjach Greków.