Szkolne Koło PCK
Dodane przez Lilka dnia 25-04-2008 09:54:46
SZKOLNE KOŁO PCK

Rok szkolny 2007/2008

OPIEKUN: MAŁGORZATA ZGADZAJSKA

I. SZKOLNE KOŁO PCK PRZY GIMNAZJUM NR 11 IM.MARII PAWLIKOWSKIEJ – JASNORZEWSKIEJ LICZY 58 CZŁONKÓW.
II. CELEM STRATEGICZNYM MŁODZIEŻY SZKOLNEGO KOŁA PCK JEST POMOC LUDZIOM POTRZEBUJĄCYM .
III. AKCJE I KAMPANIE:

WRZESIEŃ: SWOJĄ DZIEŁALNOŚĆ ROZPOCZĘLIŚMY AKCJĄ „ POLA NADZIEI ";. WSPOMOGLIŚMY STOWARZYSZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ POPRZEZ ZAKUP CEBULEK ŻONKILI. CEBULKI POSADZILIŚMY WOKÓŁ SZKOŁY. JAK WIELE ŚRODKÓW ZEBRALIŚMY NA ICH ZAKUP I POMOC LUDZIOM POTRZEBUJĄCYM MOŻNA SIĘ PRZEKONAĆ PATRZĄC NA WSCHODZĄCE ŻONKILE WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY.

PAŹDZIERNIK: MŁODZIEŻ SKPCK WŁĄCZYŁA SIĘ W AKCJĘ POMOCY DLA POTRZEBUJĄCEGO MARCINA. W NASZEJ SZKOLE ROZPROWADZANE BYŁY CEGIEŁKI Z KTÓRYCH DOCHÓD PRZEZNACZONO NA OPROTEZOWANIE MARCINA. AKCJĘ WSPOMAGLI NIE TYLKO CZŁONKOWIE SKOLNEGO KOŁA PCK ALE TAKŻE POZOSTALI UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE. DZIĘKI TEMU SPRZEDALIŚMY WSZYSTKIE OTRZYMANE CEGIEŁKI!
„CELEM NASZYCH CZYNÓW POWINNO BYĆ CZYNIENIE DOBRA”
PLATON


GRUDZIEŃ: CZŁONKOWIE SZKOLNEGO KOŁA PCK WZIĘLI UDZIEŁ W AKCJI „ CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA”. AKCJA BYŁA PRZEPROWADZANA W HIPERMARKECIE. POMAGALIŚMY LUDZIOM W PAKOWANIU ZAKUPÓW. DZIĘKI TEMU DO STOJĄCYCH PUSZEK WRZUCANE BYŁY PIENIĄDZE. DOCHÓD Z NICH ZOSTAŁ PRZEKAZANY NA ZAKUP ŚWIĄTECZNYCH PACZEK DLA NAJBIEDNIEJSZYCH I POTRZEBUJĄCYCH. UCZNIOWIE, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI OTRZYMALI OFICJALNE PODZIĘKOWANIA OD REJONOWEGO ZARZĄDU PCK W CZESTOCHOWIE.

STYCZEŃ: „WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY” – UDZIAŁ W AKCJI BRALI NIE TYLKO CZŁONKOWIE SKPCK ALE WSZYSCY UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE. TRUDNO ZNALEŹĆ OSOBĘ W POLSCE, KTÓRA NIE WRZUCIŁA PRZYSŁOWIOWEGO GROSZA DO PUSZKI.

LUTY: MIESIĄC UPŁYNĄŁ POD HASŁEM „ WALENTYNKI Z PCK”.
„MIŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY, KIEDY SZCZĘŚCIE DRUGIEJ OSOBY STAJE SIĘ WAŻNIEJSZE NIŻ TWOJE.” H.JACKSON BROWN


MARZEC: „WIELKANOC Z PCK”. CELEM AKCJI BYŁO ZEBRANIE ŚRODKÓW NA ZAKUP WIELKANOCNYCH PACZEK DLA POTRZEBUJACYCH. PODOBNIE JAK W GRUDNIU BYŁA ONA PRZEPROWADZANA W HIPERMARKECIE. CZŁONKOWIE NASZEGO SZKOLNEGO KOŁA PCK PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO WIELKANOCNEJ


IV. PLANOWANE DZIAŁANIA:

MAJ: ZORGANIZOWANIE AKCJI „CZERWONOKRZYSKA WIOSNA”. CZŁONKOWIE SZKOLNEGO KOŁA PCK WEZMĄ UDZIAŁ W SPRZĄTANIU OKOLICY SZKOŁY.

CZERWIEC: PRZYGOTOWANIE DO WAKACJI – POGADANKA NA GODZINACH WYCHOWAWCZYCH NA TEMAT OSTROŻNOŚCI W CZASIE WAKACJI.
Rok szkolny 2008/2009


I. AKCJE I KAMPANIE:

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK: MŁODZIEŻ SK PCK WŁĄCZYŁA SIĘ W AKCJĘ ROZPROWADZANIA CEGIEŁEK, Z KTÓRYCH DOCHÓD BYŁ PRZEKAZANY FUNDACJI DZIAŁAJĄCEJ NA RECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH „POMÓŻ I TY”. ROZPROWADZILIŚMY WSZYSTKIE OTRZYMANE CEGIEŁKI!

„CELEM NASZYCH CZYNÓW POWINNO BYĆ CZYNIENIE DOBRA”
PLATON


PAŹDZIERNIK/LISTOPAD: AKCJA „ POLA NADZIEI ”, W KTÓREJ NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ JUŻ OD LAT. DZIĘKI NIEJ MOŻEMY WSPOMAGAĆ STOWARZYSZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ POPRZEZ ZAKUP CEBULEK ŻONKILI. CEBULKI SADZIMY WOKÓŁ SZKOŁY. TYM RAZEM UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ ŚRODKI NA ZAKUP 90 CEBULEK ŻONKILI. NA SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE ZASŁUGUJĄ KLASY: III C I II C JAK RÓWNIEŻ III B, II B, I B.

II. PLANOWANE AKCJE I DZIAŁANIA:

GRUDZIEŃ: „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” WŁĄCZENIE SIĘ SZKOLNEGO KOŁA PCK W ŚWIĄTECZNĄ AKCJĘ W MARKETACH.

STYCZEŃ: „WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

LUTY: „WALENTYNKI Z PCK”.
„MIŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY, KIEDY SZCZĘŚCIE DRUGIEJ OSOBY STAJE SIĘ WAŻNIEJSZE NIŻ TWOJE.” H.JACKSON BROWN


MARZEC: „WIELKANOC Z PCK” - WŁĄCZENIE SIĘ SZKOLNEGO KOŁA PCK W ŚWIĄTECZNĄ AKCJĘ W MARKETACH. CELEM AKCJI BĘDZIE ZEBRANIE ŚRODKÓW NA ZAKUP WIELKANOCNYCH PACZEK DLA POTRZEBUJACYCH.

MAJ: „CZERWONOKRZYSKA WIOSNA”. CZŁONKOWIE SZKOLNEGO KOŁA PCK WEZMĄ UDZIAŁ W SPRZĄTANIU OKOLICY SZKOŁY.

CZERWIEC: PRZYGOTOWANIE DO WAKACJI – POGADANKA NA GODZINACH WYCHOWAWCZYCH NA TEMAT OSTROŻNOŚCI W CZASIE WAKACJI.