Osiągnięcia rok szkolny 2015/2016
Dodane przez Lilka dnia 18-12-2015 09:53:11
Laurreatka konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie- Aleksandra Raczyńska kl. III a


Finalista konkursu przedmiotowego z języka angielskiego- Krystian Kępa kl. III a

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych- Aleksandra Raczyńska z klasy III a


Wyróżnienia
w Międzynarodowym Konkursie"Kangur Matematyczny"- KRYSTIAN KĘPA z klasy III a oraz PAWEŁ UJMA z klasy I b


Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poetyckie Krajobrazy", którego organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie - Sebastian Kasprzak, kl. II b.

Wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książce i Literaturze „Czytam, więc jestem” organizowanym w Gimnazjum nr 20 w Czestochowie- Natalia Rychter, kl. I a

Europejska Odznaka Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Multi-Kulti-Theater" koordynowanym przez panie: Annę Zienkiewicz i Małgorzatę Czech


II miejsce w konkursie "Moja komiksowa przygoda z językiem niemieckim" w ramach kampanii wzmacniającej polsko-niemiecką dwujęzyczność w Polsce pt. Bilingua - łatwiej z niemieckim!" organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu- Aleksandra Raczyńska kl. III a

I miejsce w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Piękno poezji renesansowej", którego organizatorem jest Gimnazjum rr 5 w Częstochowie- Sebastian Kasprzak z kl. II b

I miejsce w Multimedialnym Konkursie „Dania kuchni europejskiej” zorganizowanym przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Częstochowie- Maciej Czech, kl. I a

Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Ocalić od zapomnienia" poświęconym poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego- Sebastian Kasprzak kl. II b

I miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa UKS „Orlęta”, organizowanmy przez Gimnazjum nr 21 dla klas pierwszych; opiekun p. Lucyna Kożuch uczniowie: Mateusz Kuliś I a, Mateusz Gęsiarz I a, Kacper Boroń I a, Krystian Złoty I a, Mateusz Kowalski I b, Piotr Staszczyk Ia, Paweł Ujma I b, Daniel Rakus I b

I miejsce- Krystian Kępa kl. III a oraz III miejsce- Agnieszka Kuban kl. III b w Powiatowym konkursie "YOUR DATA – YOUR CONCERN" zorganizowanym w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jej Portret", którego organizatorem było IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza- Sebastian Kasprzak kl. II b

II miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który odbył się w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie- Aleksandra Raczyńska z klasy 3a.


Sukcesy naszych uczniów w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym "Skrzydlate słowa":

Recytatorzy:

I miejsce- Sebastian Kasprzak z klasy II b

Wyróżnienia:

Aleksandra Deksymer z klasy II b
Zuzanna Kilińska z klasy II b

Plastycy:

I miejsce - Anita Jarosz z klasy III a


II miejsce- Zuzanna Kilińska z klasy II b

III miejsce- Julianna Bogacz z klasy I a

Wyróżnienia:

Aleksandra Sochańska z klasy I a, Karolina Rakus z klasy III b


III miejsce dla uczniów naszego gimnazjum w konkursie "Kibic na 6-stkę" zorganizowanym przez Klub sportowy AZS Częstochowa dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


III miejsce w II Powiatowym Konkursie Czytelniczo- Plastycznym "Czytam i rysuję" pod hasłem "Bohater z kart powieści Henryka Sienkiewicza" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 22 w Częstochowie- Zuzanna Kilińska z klasy II b.


II miejsce w III Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego Deutsch in Liedern & Dichtung w kategorii wiersza- Aleksandra Raczyńska z klasy 3 a.


I miejsce zespołu teatralnego za spektakl profilaktyczny "Stracone" w konkursie Małych Form Teatralnych "Młodość bez uzależnień" zorganizowanym przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych :

Aleksandra Strzelczyk kl. II b, Sebastian Kasprzak , Aleksandra Deksymer kl. II b, Karolina Kromołowska kl. II b, Hanna Białek kl. II b, Izabella Badora kl. II b, Julia Pala kl. II b, Wiktoria Mrowiec kl. II b, Piotr Pach kl. II b, Filip Szczypiorowski l. III a, Adrian Gajęcki kl. III a.


Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI:

Laureaci z języka angielskiego: Krystian Kępa klasa III a, Agnieszka Kuban klasa III b
Wyróżnienie z matematyki: Jacek Bednarek klasa I b.


Krajowa Odznaka Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "H@nd in H@nd" koordynowanym przez panie: Małgorzatę Czech i Annę Zienkiewicz